Strona Główna
  Info o ,,Sowie''.
  Warunki i ceny
  Położenie
  Galeria
  Historia  Sowy
  TRASA BIEGOWA
  KONTAKT

   

  

  

      

 

 

 

 

 

 

    

 

 

   

 

 

 

  

 

    

   

   

  

  

     

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

Dawne Schronisko Eulenbaude (Sowa) jest jednym z najstarszych obiektów tego typu w Górach Sowich istniejących do dzisiaj  a jego wnętrze w dużej części oddaje oryginalny, historyczny wygląd sudeckiego schroniska. Dwie główne sale obiektu (jedna z kominkiem) mogą pomieścić 60-80 osób.

 

W menu naszego baru znajdziecie:

Bardzo smaczne potrawy  z domowej kuchni i przyzwoite ceny.

                          Polecamy szczególnie  Główne danie szefa kuchni:

                         *****PSTRĄG FASZEROWANY- prawdziwy rarytas!! *****

 Planując dłuższą wycieczkę, w Góry Sowie, proponujemy właśnie tutaj w ,,Sowie'' spędzić nocleg. Obiekt jest położony jest, na południowym  stoku Wielkiej Sowy 900 m n.p.m., z schroniska jest niedaleko do wieży widokowej na Wielkiej Sowie. 

 

 Schronisko Sowa położone jest z dala od zabudowań i otoczone lasem. Jest  to unikalne miejsce pobytu, dla każdego turysty szukającego spokoju, ciszy i kontaktu z naturą. Obok nas  przebiegają oznakowane ścieżki rowerowe, które nie mają sobie równych w całych Sudetach a w zimie to idealne trasy dla narciarzy biegowych. W niewielkiej odległości od ,,Sowy'' znajdują się 2 wyciągi narciarskie, oddalone o 10 minut bez znacznych różnic wysokości terenu. Kolejne wyciągi narciarskie -  to Stacja Narciarska Sokolec-Rzeczka i  Potoczek  (Wielka Sowa) które znajdują się w pobliżu.  Pokoje są w standardzie schroniskowym , do dyspozycji gości są w tej chwili 2 łazienki z prysznicami (ciepła woda całodobowo).

 

Pokój w Sowie 

Gospodarz pan Jacki Kalarus, to autor serii książek i jednocześnie, prawdziwa, chodząca encyklopedia wiedzy o historii i tajemnicach Gór Sowich. Jeśli pozwoli mu na to czas i obowiązki, chętnie porozmawia z turystami. 

Dojazd samochodem możliwy jest warunkowo - po uzgodnieniu z gospodarzem schroniska. Do schroniska prowadzi utwardzona droga leśna i  po za okresem zimowym jest ona przejezdna dla każdego kierowcy,  jednak z zaleceniem ostrożnej i uważnej jazdy. Samochody można  parkować  na Przełęczy Sokolej, jest tu duży parking dla samochodów i autobusów.

Schronisko Sowa pod szczytem Wielkiej Sowy 1015m.n.p.m. -  organizator cyklicznego biegu narciarskiego o Puchar Schroniska Sowy, zaprasza na trasy biegowe w Górach Sowich a w szczególności na trasę Sowa - prowadzącą do naszego historycznego schroniska. Zapraszamy również do naszej małej wypożyczalni nart biegowych i na lekcje nauki dla początkujących (instruktor nauki na nartach biegowych - Góry Sowie tel. 503133152.

                                                                    

                                                   Jacki Kalarus Bar-kawiarnia ,, Sowa''
                                               Sokolec 49 57-450 Ludwikowice Kłodzkie
                                         E-Mail:wielka_sowa@wp.pl  tel. : +4874 8733301
                                            tel. kom. +48513172314 * +4850004369

_______________________